Atomic Hawx Prime 100 BOA, a sícipő ami érted dolgozik!
Van az a pillanat a síelés előtt, amikor kint állsz a parkolóban, mínusz fokban, vastag kesztyűben, a lécek már a válladon… és még mindig a bakancsoddal küzdesz. Csatok, racsnik, egy kattanás, még egy, aztán túl szoros lett, vissza, újra, közben meg már izzad a lábad. Ismerős?
Pont ezért szeretjük annyira az Atomic Hawx Prime 100 BOA-t, mert ezt a nyűgöt egyszerűen kivette a képletből.
🎿 Mit jelent a 100-as flex a valóságban?
A flex 100 egy igazi arany középút. Nem túl puha, tehát nem „úszik el” alólad a léc nagyobb tempónál. De nem is túl kemény, vagyis nem kell minden kanyarban a sípcsontoddal harcolnod.
Ez a flex ideális, ha:
-
már stabilan síelsz piros, akár fekete pályákon is
-
időnként gyorsabban is mész
-
szeretnél pontosabb irányítást
-
de a komfort is fontos neked
Ez az a cipő, amit egész nap tudsz viselni úgy, hogy nem várod a hüttében, mikor veheted már le.
![]() |
![]() |
![]() |
BOA rendszer, amikor egy mozdulat mindent megold:
Ha eddig csatos sícipőt használtál, ezt imádni fogod.
A BOA Fit System lényege, hogy: egy tekerőgombbal, egyenletesen, pontosan szorítja körbe a lábfejedet.
És itt jön az igazi különbség: síkesztyűben is simán állítható.
Nem kell csatokkal küzdened, nem kell levenni a kesztyűt.
Megállsz a pálya szélén, egy mozdulat és kész! Ha kicsit zsibbad a lábad? Lazítasz rajta fél fordulatot. Ha keményebbre váltasz? Ráhúzol. Ez nem marketing, ez a gyakorlatban egy óriási komfortugrás.
Kinek passzol igazán?
A Hawx Prime 100 BOA a leggyakoribb lábtípusokra készült, a 100 mm-es kaptafája pont azt a kényelmes, de stabil illeszkedést adja, amit a legtöbb síelő keres. Nem túl szűk, nem túl bő: egyszerűen „jól áll” a lábon.
A Mimic Silver bélés közben szépen felveszi a bokád és a sarkad formáját, és hőre alakítható, így a cipő tényleg köréd formálódik.
Az Ankle Lock kialakítás gondoskodik róla, hogy a lábad ne csússzon el benne, hanem végig stabilan ott maradjon, ahol lennie kell. Ennek köszönhetően nem a lábujjaiddal próbálsz kapaszkodni, hanem valóban a sílécet irányítod minden egyes kanyarban.
Kiszabjuk a lábadra, szó szerint:
A Memory Fit technológia nálunk azt jelenti, hogy a cipőt nem csak felpróbálod, hanem pár perc alatt a te lábadhoz igazítjuk a héjat, a szárat és a bélést is.
Ha például vastagabb a vádlid, egyszerűen kivesszük az AFS Cuff spoiler elemet, és máris kapsz egy kis extra helyet ott, ahol eddig szorított. Így a cipő nem egy dobozból kivett darab lesz, hanem egy olyan felszerelés, ami tényleg rád van hangolva.
Könnyű, de brutálisan stabil
Az Atomic Prolite váza ott erős, ahol szükség van rá, miközben minden felesleges anyagot elhagy. Ettől a cipő egész nap könnyű marad, mégis hatékonyan viszi át az erőt a sílécekre.
Az Energy Link összeköti a szárat és a héjat, így amikor előredőlsz, az egész cipő egy egységként reagál. Nem késik, nem hajlik el, egyszerűen követ téged. Ezt az érzést már az első kanyarban meg fogod tapasztalni.

🎯 Kinek ajánljuk jó szívvel?
A Hawx Prime 100 BOA tökéletes, ha: haladó síelő vagy, szereted a tempót, de nem akarsz versenycipőben szenvedni, fontos neked a kényelem, melegség és könnyű kezelhetőség
Ez az a cipő az, amit nem csak kibírsz, hanem élvezel.
Gyere be a JóBringába és próbáld fel Te is!


